Autorka Evelyn,mám moc ráda The VD,líbí se mi momentálně více než Stmívání,i když na to si taky nedám dopustit...:)
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Osobnosti.cz -- nukysek
Pokud chcete spřátelit piště do FÓRA

 
 

Stefan Salvatore

Vzhled
Z místa, kde Elena stála, viděla, že má štíhlou a svalnatou postavu. Vybledlé džíny, které ze sebe pravděpodobně musí večer sloupnout, těsné tričko a koženou bundu neobvyklého střihu. Měl vlnité vlasy - a tmavé.
(…)
Tmavé vlnité vlasy rámovaly tak jemné rysy obličeje, že mohly být klidně převzaty ze staré římské mince nebo medailonu. Vysoké lícní kosti, rovný klasický nos… a ústa, kvůli kterým byste celou noc neusnuli, pomyslela si Elena. Horní ret byl krásně tvarovaný, poněkud citlivý a velmi smyslný.
-
Probuzení
Stefan je průměrně vysoký, o něco vyšší než jeho bratr Damon. Je to krasavec s pronikavýma zelenýma očima, vlnitými vlasy a svalnatou postavou. Dost se podobá Damonovi.
Rád nosí hodně drahé oblečení, většinou černé. K tomu ho nejspíš přivedl jeho renesanční učitel, který mu řekl, že oblečení by mělo odrážet jeho postavení ve společnosti. Občas ale nosí i obyčejné tričko a džíny a také má až podivnou zálibu ve svetrech.

Osobnost
Jeho povaha je silně ovlivněná pocitem viny a sebenenávisti, která plyne z jeho vampirismu a okolností, které provázely jeho "smrt". Čtenáři ho často vnímají jako zadumaného, odtažitého a náladového. Ale ačkoli Stefan skutečně má sklony k sebeobviňování, což mu způsobuje občasné deprese, je také velmi milý, empatický, zodpovědný, odvážný a galantní. Má velký smysl pro spravedlnost a morálku, což nejspíš vychází z jeho katolické výchovy.
Stefan je hodně samotářský, i když nějaké přátele má. Podle Damona vyrůstal ve Florencii obklopen knihami a obrazy a nikdy nemusel čelit realitě. Je dost naivní a vztah s Katherine (a později Elenou) prožívá hodně romanticky.
I 500 let po Katherinině sebevraždě a jeho přetvoření v upíra Stefana sžírá vina. Odmítá pít lidskou krev a žije v ústraní. Nakonec se rozhodne uchýlit se do městečka Fell´s Church, kde se chce vmísit mezi studenty střední školy Roberta E. Leea. Najít si tu přátele pro něj ale není jednoduché. Až Matt - rozehrávač školního týmu - vycítí, že Stefan je extrémně osamělý, a spřátelí se s ním.
Ačkoli je Stefan většinou velice milý, umí se i pořádně rozčílit (hlavně když se nablízku objeví jeho bratr). V rozčilení nad sebou snadno ztratí kontrolu a může mít násilnické sklony. Damon o něm říká, že je sobecký. Také má sklony libovat si ve vlastních problémech. Na druhou stranu, když je městečko nebo někdo z jeho přátel v nebezpečí, neváhá zasáhnout. Má silný smysl pro povinnost a věrnost. Jak se ukáže v příběhu, je ochoten se pro záchranu druhých obětovat.

Na závěr je nutno říct, že Stefan není jen samotářský bručoun. Má také smysl pro humor, a když je s přáteli, trochu se uvolní. Někdy se dokonce i usměje.

Schopnosti
Stefan z přesvědčení odmítá pít lidskou krev. Také věří, že není správné, aby své schopnosti používal proti těm, kteří jsou slabší než on, a dělá to skutečně jen zřídka. Vzhledem k tomu, že se živí jen zvířecí krví, je slabší než ostatní upíři. Přesto má nadlidskou sílu a umí ovlivňovat lidskou mysl.

Další informace
Stefan si ponechal několik předmětů z minulosti, například německé kapesní hodinky, dýku se slonovinovou rukojetí a achátovou pochvou zdobenou stříbrem, několik zlatých florinů a Katherinin prstýnek.
Jedním z jeho učitelů byl Signore Marino, který ho učil tanci a etiketě.
Je úročníkem ve školním fotbalovém týmu.
Fanoušci Upířích deníků často neví, jak se Stefanovo jméno vlastně píše. Objevují se různé varianty jeho jména, nejčastěji Stephan, Stephen, Steffen, Steffan, Stafan a Steven.
Miluje svetry.A Elenu.