Autorka Evelyn,mám moc ráda The VD,líbí se mi momentálně více než Stmívání,i když na to si taky nedám dopustit...:)
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Osobnosti.cz -- nukysek
Pokud chcete spřátelit piště do FÓRA

 
 

Elena Gilbert

Popis a vlastnosti Z KNIHY,NE SERIÁLU.

Vzhled
Elena má oči barvy lapis lazuli (výrazná temně modrá barva) se zlatavými záblesky; ty tak tvoří paralelu k prstenům s kameny lapis lazuli, které musí upíři nosit jako ochranu před slunečními paprsky. Některé pasáže knihy jejím očím přičítají i fialový nádech, jako například když měla na sobě své plesové šaty, jejichž "ledově fialová barva podtrhovala fialové tóny jejích očí".
Její dlouhé a rovné vlasy mají zlatavou barvu, o několik odstínů světlejší než Katherininy, obočí a řasy má ale tmavší. Má také velmi jemnou, téměř průsvitnou pleť, někdy popisovanou jako květy magnólie či porcelán. Je docela hubená, tak akorát na mladou dívku, a velmi krásná. Oproti Katherine je o dobrých 20 centimetrů vyšší.

Osobnost
Ačkoli to vypadá, že všichni jsou přesvědčení o její inteligenci, Eleniny výkony ve škole jsou docela nevyvážené. Když o ní pan Tanner prohlásí, že z dějepisu propadá, nikdo proti tomu nic nenamítne. A ona sama říká, že je jí jedno, jestli propadne z trigonometrie.
Po Elenině smrti ji Bonnie popíše slovy: Nebyla žádnej svatoušek. Ani nebyla vždycky milá, hodná nebo čestná. Ale byla silná, milující a věrná svým přátelům a nakonec udělala tu nejvíc nesobeckou věc, jakou kdo mohl udělat.

Rodina
Elena žije se svojí tetou Judith Gilbertovou a čtyřletou sestrou Margaret. Její rodiče zemřeli při autonehodě nedlouho po Margaretině narození, tedy někdy v roce 1987 nebo 1988.
V příběhu vystupuje i Judithin snoubenec Robert. Ten je však spíš než pro Elenu důležitý pro Margaret, která ho bere jako náhradního otce.

Vztahy
Na začátku příběhu chodí Elena s Mattem Honeycuttem, ale brzy se s ním rozejde, protože se jí líbí Stefan. I po rozchodu však s Mattem kamarádí.
Stefan a Elena se dají dohromady po školním plese.
Nejbližšími přáteli Eleny jsou Meredith Sulezová a Bonnie McCulloughová. Až do začátku příběhu se kamarádila také s Caroline Forbesovou.

Další informace
Elenina babička měla plechovku krystalizovaných fialek. Elena používá parfém s vůní fialek.
Elena příliš nejí. Zato pije hodně kávy.
Někdy před zahájením posledního ročníku opustila debatní kroužek.
Podle všeho má radši koupel než sprchu.
Nemá auto.
Na podlaze jejího pokoje je skrvna od toho, jak s Caroline v páté třídě tajně experimentovaly s cigaretami.
Léto roku 1991 strávila ve Francii.

Nejlepší hlášky
"Co bych měla z toho, že jsem královnou školy, kdybych ten titul občas nemohla využít?"
"Pokud musím jíst kontinentální stravu, dávám pokaždé přednost francouzské před italskou."
Meredith: "Jsme krásné." Elena: "To je královský plurál?"