Autorka Evelyn,mám moc ráda The VD,líbí se mi momentálně více než Stmívání,i když na to si taky nedám dopustit...:)
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
Osobnosti.cz -- nukysek
Pokud chcete spřátelit piště do FÓRA

 
 

Damon Salvatore

Vzhled
Byl výjimečně hezký. V matném světle měl bledý obličej, ale dokázala rozlišit jemně črtané dokonalé rysy pod kšticí tmavých vlasů. Ty vysoké lícní kosti musely být sen každého sochaře.
(…)

Přikročil o krok blíž. Všimla si, že má velmi neobvyklé oči, téměř černé, ale s podivnými světélky. Jako byste se mohli dívat hloub a hloub, dokud do nich nespadnete, a pak budete padat navěky..
-
Probuzení
Damon je v knize vykreslen jako skutečný krasavec s rovnými černými vlasy a černýma očima, v nichž se blýskají podivná světélka. Je o něco menší než jeho bratr Stefan, ale jinak se mu velmi podobá. V Probuzení Stefan vzpomíná, jak byl Damon ještě před svojí proměnou v upíra vždy obklopen krásnými děvčaty, což znamená, že za jeho úžasným charismatem není pouze jeho vampirismus.
Nejčastěji chodí v černé a hodně rád nosí černé kožené jezdecké boty.

Osobnost
Damon je většinou uzavřený a své emoce dává najevo, jen když má vztek - většinou na Stefana. Je prostořeký a arogantní, rád používá slovní hříčky, zvlášť když nechce něco říct přímo - nejčastěji když má vyjádřit své skutečné pocity týkající se nějaké vážné věci.

Damon působí aristokraticky a elegantně a k životu přistupuje pragmaticky. Věří, že upíři stojí nevyhnutelně na straně zla, a tedy že Stefanovo odhodlání nepít lidskou krev je silně nepřirozené. Nemá problém se zabíjením lidí, ačkoli se s tím většinou nechlubí. Když zabije pana Tannera, tvrdí, že ten na něj předtím vytáhl nůž, takže to bylo v sebeobraně. Nezastaví se ani před dětmi, ačkoli se například nikdy nedozvíme, jestli by skutečně vyplnil své hrozby, že ublíží Margaret.
Jeho minulost je plná násilí. Ačkoli knihy nepopisují detailně první léta jeho upírského života, jasně naznačují, že nelítostně páchal nemorální činy a bez problému by se k nim vrátil i v současnosti.
V průběhu prvních čtyř dílů se zdá, že Damon postupně znovu nachází respekt k lidské rase a začíná lidi vnímat i jinak než jen jako pouhou potravu. Jak tráví více a více času mezi lidmi, začíná se k nim chovat vstřícněji, občas dokonce i jako k přátelům.

Schopnosti
Damon se umí proměnit ve vlka nebo v havrana. Častěji používá podobu havrana, hlavně ke špehování lidí.
Damon umí ovládat počasí. Většinu svého pobytu ve Fell´s Church udržuje zamračené počasí, protože je pro citlivé upíří oči příjemnější než přímé slunce. Také umí vyvolat mlhu, a to venku i uvnitř budov. Například při jeho prvním setkání s Elenou vytvořil mlhu v tělocvičně.
Také umí ovládat lidskou mysl. Umí přimět lidi, aby se chovali tak, jak si přeje, a umí telepaticky komunikovat s ostatními upíry. Také má samozřejmě velkou sílu, výdrž, obratnost a zlepšené smysly, jako všichni upíři.

Rodina
Damon měl matku a otce a dosud má jednoho bratra - Stefana.
Jméno jejich matky není v knize zmíněno. Jak Stefan vyprávěl Eleně, matka zemřela krátce po jeho porodu, za což ho podle něj Damon navždy nenávidí.
Damonův otec byl Giuseppe, Conte di Slavatore. Damon s otcem neměl dobrý vztah, jelikož otec ho vnímal jako povaleče, který zanedbává své povinnosti vůči rodině. Damon si naopak o otci myslel, že je slaboch a nechává se zneužívat svými přáteli.
Jeho jediným žijícím příbuzným je jeho bratr Stefan. Oba byli proměněni v upíry v tutéž dobu a od té doby se téměř neviděli po celých 500 let své existence. Poprvé po dlouhé době se znovu setkají právě ve Fell´s Church.

Další informace
Když se Damon snaží svést Elenu, recituje jí báseň "Heleně" od Edgara Allana Poea.
Jak je vidět ve čtvrtém díle, Damon skutečně miluje pomeranče.